Buradasın:

Grubum Tanışma ipuçları
\n’); } */

Şimdi kayıt ol  Arkadaşlığın gücüyle eğlenmek için

Bekar anneler için tanışma rehberi

“Üç yaşında bir oğlu olan bekar bir anneyim. Buluşmaya daha yeni başladım. Oğlumun beni kimseyle “paylaşmak ” istemeyeceğinden korkuyorum . Arkadaşımı oğlumla tanıştırmanın en iyi yolu ve zamanı nedir? “

Kendini rahat hissettiğinde arkadaşını oğlunla “yeni arkadaş ” olarak tanıştır. Arkadaşlığın her zaman evlilik olmadığını oğlun anlasın! Tüm yeni arkadaşlıklar devam etmez, ancak iyi olanlar kalıcıdır. Geleceği bilemeyeceğine göre şimdiki zamanda kalmalısın.

Öncelikle tanıştırmak için herhangi bir sihirli zaman dilimi yoktur. Her şeyin ötesinde oğlunun senin bir arkadaşa ihtiyacın olduğunu anlaması lazım – erkek veya kadın senin yaşında olan bir arkadaşa. Oğlun ilk okula başladığında senin yetişkin bir arkadaşa ihtiyacın olduğunu anlayacaktır da. Bu bir rekabet meselesi değil, öyleyse kıskançlık başından azaltılmalı

İkincisi tanıştırdığın kişi ile oğlunun arasında öylesine uygun bir sınır oluşturmalısın ki, eğer bir süre sonra o kişi hayatından çıkarsa oğlun ona bağlanmadan dolayı etkilenmesin. Bu belirli bir zaman dilimine bağlı bir şey değil, fakat senin ve erkek arkadaşının arasındaki bağlılığın doğası erkek arkadaşın ve oğlunun arasındaki ilişkiyi etkileyecektir.

Arkadaşınla olan hayatını onu çok iyi tanıyana ve oğlun içinde çok iyi bir arkadaş olabileceğine güvenene kadar aile hayatından ayrı tut. Bazı aktivitelere yavaş yavaş başla, pikniğe gitmek veya hayvanat bahçesine gitmek gibi. Erkek arkadaşına ebeveyn sorumluluğu yükleme. Aranızda çok açıkça bir anlaşma ve potansiyel bir evlilik sözleşmesi olana kadar oğlunu aranızdaki ilişkiye sokmadan önce bekle.

Sonuç olarak da oğlunun sorularına mümkün olduğunca dürüst cevap ver. Örneğin bekar bir anne 6 aydır biriyle çıkıyor. İlişki kız arkadaş-erkek arkadaş ilişkisi noktasına gelmiş durumda. Erkek arkadaş kadının üç yaşındaki oğlundan haberdar ve birbirlerini seviyorlar. Birlikte hayvanat bahçesine gitmişler, birlikte kitap okumak veya kahvaltı etmekten zevk almışlar. Bir gün oğlan kendisine eğitim için alınan bilgisayarda oynamak isterken, anne de ona akşam yemeğinde birlikte olmanın önemini vurgular. Kadın ona aile üyelerinin akşam yemeğinde birlikte olmalarının ne kadar önemli olduğunu anlatır. Erkek bu sırada bunu fırsat bilerek kadına kendisinin aileden olup olmadığını sorar. Kadın “hayır,” der, kendisinin iyi bir aile arkadaşı olduğunu söyler.

Bu annenin cevabı sınırları belirten bir cevap. Kadın yanlış beklentilerin, hatta erkek arkadaşı ve oğlu arasında gelişen sıcak ilişkinin etkisine rağmen bunun altını çizer. Eğer, kadın ve erkek arkadaşı evlenmeye karar verirlerse ancak erkek aile içerisine tam anlamıyla ailenin bir üyesi olarak kabul edilmeli!

Tabii ki arkadaşlık önemli, ancak ebeveyn gibi davranan ve daha sonra yok olan bir kişi ile çok sıcak ilişkiler kurup daha sonra hayal kırıklığına uğramaması için oğlunu koruyor olmak daha önemli. Şüphe durumunda dikkatli olmak şart.
Data Protection Act 1998 registration number Z9532548

Nasıl çalışıyor  |  Hakkımızda  |  Haber merkezi  |  Online Arkadaşlık güvenlik ipuçları
Kullanım koşulları  |  Yardım  |  İletişim  |  Üye olmak
Başarı hikayeleri

 © 2001–2010 Datech Limited

Powered by World Dating Partners