Buradasın:

Grubum Tanışma ipuçları
\n’); } */

Şimdi kayıt ol  Arkadaşlığın gücüyle eğlenmek için

Tanışma ve dolarlar

Stacy Kravetz dan Tanışma ve dolarlar

Gün çok iyi geçti diye düşündü Jane, son pizza parçasını ağzına iştahla atarken.

Şimdi ödeme zamanıydı. Michael i dışarı çıkmak için çağırmıştı, akşam yemeğini ödemeyi planlamıştı. Cüzdanını çıkardı, çek ile ödemek üzere hareket etti. Michael bu arada önüne iki dolar uzattı, kendi payını vermek için. –sadece bir parça pizza yemişti, çünkü çok fazla aç değildi

Jane utanmıştı, ödemeyi teklif etmişti o halde bunun yaptığı da ne oluyordu? Ayrıca madem masrafı bölüşmek istiyordu, neden doğru düzgün pay etmiyordu? Çirkin yeşil korkunç para o güzelim akşamı berbat etmişti

Kim

İlişkinin başlangıcında kendinizi para konularında tartışmak için hiç düşünmeseniz bile, para konusu mutlaka gündeme gelecektir. Hatta ilk günden, akşam yemeğini, kahveyi, sinemayı hatta otoparkı bile kimin ödeyeceğini kararlaştırmak zorundasınız.

Her ikinizin de aynı anda cüzdanına uzanması biraz utandırıcı bir durum olsa da daha da kötüsü kimin ödeyeceği konusunda konuşmaya başlamak olacaktır.

Her zaman dışarı çıkmayı teklif eden kişi ödemeyi yapar. Bu genellikle kabul görmüş bir yöntemdir fakat her zaman geçerli değildir. Bazı erkekler doğuştan itibaren ellerini cüzdanlarına atmazlarsa kız arkadaşlarının karşısında küçük düşecekleri yönünde eğitim almışlardır.

Genellikle hepimiz çalıştığımız için arkadaşımızın ödemeyi yapacağını düşünmek için bir sebep yoktur, hele hele ödeme konusunda hiç bir problemimiz yokken. Bunun yanı sıra masrafı paylaşmanın başka bir avantajı da var: Eğer altı kez dışarı çıktıysanız ve bunun ardından ilişkiniz bittiyse, kendinizi kötü hissetmeyeceksiniz.

21. Eğer siz eşitlik için çabalıyorsanız ancak erkek ödemek için ısrar ediyorsa, başka bir taktik düşünün. Örneğin bir sonrakinde dışarı çıkmak için plan yaptığınızda ona oyun, tiyatro, müze veya sinemaya gitmek isteyip istemediğini sorun ve biletleri alacağınızı söyleyin. Bu durumda o her şeyi kendi ödüyormuş hissine kapılmayacağı gibi restoranda da siz parayı ödediğinizde karşısındaki antika garsonun ona olan küçültücü bakışlarından rahatsızlık duymayacaktır.

Güç Oyunu

Bir kez “kimin ödeyeceğine” karar verdiğinizde konu çözülmüş olacak, parasal konularda kimin hareket edeceği yolunda düşüncelere kapılmayacaksınız. Kendinizi değişik şekiller ve felsefeler ararken bulabilirsiniz. Kendinize özel kurallarınız olabilir ve hiç bir zaman ne kadar harcadığınız veya ne kadar yatırım yaptığınız konusunda konuşmak istemiyor olabilirsiniz. Oysa ki o size daha çıktığınızın ikinci günü doğrudan ne kadar kira verdiğinizi veya ne kadar hisse senediniz olduğunu sorabilir.

Jennifer, Newyork da borsacı, yeni bir erkek arkadaşı ile ilk çıktığı gün, adam ona eskiden Armani elbiseler ve Frrragoma dan ayakkabılar giydiğini söyledi. Adam Jennifer’a aslında jennifer kadar başarılı olduğunu anlatmak için bayağı bir çaba sarf etmişti ki, Jenifer bu durumdan adeta tiksindi : ” Büyük olasılıkla iyi bir adamdı, fakat bana devamlı aslında ne kadar çok para harcadığını anlatmak için o kadar çok çaba harcadı ki bu bende tamamen geri bir tepkime oluşturdu.

Para konusu genellikle sınırlar ve güçle ilgilidir der psikolog Phyllis Goldberg. Yatırımlarınız hakkında konuşmak veya ne kadar paranız olduğu veya neler alabileceğiniz hakkında konuşmak karşınızdaki kişiye flört mesajı verir. Sizin hakkınızda veya onun hakkında başlangıçta daha fazla şey öğrenmek istiyorsanız parayı bu konuşmaların dışında tutmanızda fayda var.

Dip not, para ve aşk her ikisi bir arada iyi bir şekilde yürüyebilir, tabii aşkı öncelikli tuttuğunuz ve kimin daha şişkin cüzdanı olduğunu düşünmediğiniz sürece.Data Protection Act 1998 registration number Z9532548

Nasıl çalışıyor  |  Hakkımızda  |  Haber merkezi  |  Online Arkadaşlık güvenlik ipuçları
Kullanım koşulları  |  Yardım  |  İletişim  |  Üye olmak
Başarı hikayeleri

 © 2001–2010 Datech Limited

Powered by World Dating Partners