Buradasın:

Grubum Tanışma ipuçları
\n’); } */

Şimdi kayıt ol  Arkadaşlığın gücüyle eğlenmek için

Vücut Dili

İletişimin % 93 ü sözsüz iletişimdir, bununda çoğunluğunu vücut dili oluşturur. Vücut dilini biliyor olmak yanlış sinyaller almanızı engeller veya sizi gerçekten seven birisinin sessiz mesajlarını kaçırmanızı engeller

Neyse ki öğrenebileceğiniz en önemli dillerden biri olan vücut dilinin kolayca öğrenilebilir olması. Büyük olasılıkla aşağıdaki birçok örneği kendi davranışlarınızdan veya yakınlarınızın davranışlarından tanıyacaksınız. Bir kez ertrafınızdaki kişilerin bu işaretlerini öğrendiğinizde beyinlerindekini ve düşüncelerini anlama konusunda iyi bir fikir elde edeceksiniz.

Düşünün ki birisiyle buluşmak için dışarı çıktınız ve daha ileri gitmek istiyorsunuz. Bunu yapmadan önce diğer kişinin bunu isteyip istemediğini anlamanız lazım. Şu işaretlere bir bakın, bir daha asla tahmin yapmadan duramayacaksınız!

Erkeğin vücut dili:

Eğer erkek ilgileniyorsa ayakta duruşu daha dik, göğsü kabarmış ve karnı içeri çekilmiş bir şekilde duruyor olacaktır. Onun görünüşünü düzeltirken görmeniz, pantalonunu düzeltirken ve genel olarak üstünü başını düzeltirken göreceksiniz. İlgilendiğinin kesin bir işareti ise baş parmaklarını kemerinin içine takmasıdır. Bu bilinç dışı olarak onun genital bölgelerini işaret etmesi ve iktidarlı olduğunu söylemesi anlamına gelir.

Vücut pozisyonuna dikkat edin. Eğer vücudunu size doğru döndürmüşse sizle ilgileniyor demektir , özellikle ayakları size doğru çevrilmişse.

Eğer ayakta durduğunda ellerini kalçasında tutuyorsa, kendini daha büyük göstermeye çalışıyor ve daha ileri gitmeye hazır demektir.

Gözler mükemmel bir ele vericidir ve sıklıkla ruha açılan penceredir. Kim bakışlarını sürekli olarak tutuyorsa, hatta küçük kesitler halinde gerektiğinden bir saniye fazla tutuyorsa özellikle irileşmiş göz bebekleri ile, kesinlikle şanslısınız demektir. Bir erkeğin imalı bakışı genel olarak çok açıktır. Eğer gözleri üçlü şekil kalıbını takip ediyorsa ( bu gözler den gözlere, aşağı dudaklara, vücudun kalan kısmına, sonra tekrar gözlere) senden hoşlandığının bir diğer işareti.

Kadın vücut dili:

Kadınlar genellikle üstünü başını düzeltme konusunda erkeklerle benzer özellikler gösterir fakat konuştukları kişi ile ilgilendiklerini gösteren başka işaretlerde vardır.

Çokça yapılan işaretlerden biri başı ile oynamak, bu hem kısa saçlı ve hem de uzun saçlı kadınlar tarafından yapılır ve boyunlarını ortaya çıkararak birilerinin dikkatini çekmek için yapılır. Açılmış bilekler de ilginin bir işareti olabilir, özellikle ellerinin avuç içlerini sizle konuşurken gösteriyorsa. Açık avuç içleri sıklıkla açıklığın ve samimiyetin bir göstergesidir

Erkek vücut dilinde olduğu gibi eğer kadının ayakları da size doğru işaret eder şekilde duruyorsa (özellikle ayakları çarpraz bir şekilde) bu ilginin çok açık bir işaretidir. Birbirine çarpraz bacaklar genellikle rahat ve resmiyet olmadığı pozisyonu işaret eder. Özellikle ayakkabılarını üstteki ayağından yarıya kadar çıkarmış ve ayakkabısı ile oynamaya başlamışsa- bu sıklıkla ilginin bir işaretidir.

Kadınlar bakışlar konusunda mükemmel derecede başarılı olduklarından, onun gözlerine bakmayı unutma- gözlerinize normalden biraz daha uzun süre bakarak ve daha sonra üçlü oluşumu izleyerek (gözlerden gözlere, sonra ağıza, daha sonra vücudun kalan kısmına, ardından tekrar gözlere) Bu hereket birini süzmek olarak bilinir.

Bir diğer iyi işaret, kadının saçlarını parmakları ile dolayarak oynaması ve seninle konuşurken başını yana doğru eğmesi. Ve sıcak doğal gülüşe dikkat etmeyi de unutma!

İlk hareketi yapma

Partnerinizin ilgilendiği mesajını aldığınızda biraz daha fazla geri bildirim almak isteyeceksiniz ki şimdi teknik olarak ‘özür dokunuşu’ olarak adlandırılan tekniği kullanmanın tam sırası. Bu basitçe partnerinize bağışlanabilir, ilginizi gösteren, tehdit edici veya cinsel anlam ifade etmeyen ve partnerinizin de size aynı şekilde cevap vermesi için fırsat oluşturabileceğiniz bir dokunuş. Bağışlanabilir dokunma, herşey olabilir, konuşurken kollarına dokunma, ya da ellerine konuşma esnasında değme gibi. Eğer partnerinizde aynı şekilde hissederse sıklıkla aynı dokunuşu tekrar edecek veya senin dokunman için seni cesaretlendirecektir.

Eğer partnerin yaptığın ilk bağışlanabilir dokunuşa cevap vermiyorsa, daha ileriye gitme düşüncesiyle ilgilenmediğini fark etmelisin. Tersi durumda, eğer partnerin sana ilk bağışlanabilir dokunuşda bulunuyorsa, cevap verdiğinden emin olmalısın- (Tabii eğer istiyorsan)- aksi taktirde senin ilgilenmediğini düşünüp geri dönüş yapacaktır. İyi bir fırsatı kaçırmak istemezsin değil mi!

Şu vücut dili anlatım biçimlerine bir göz atın. Ne kadarını hatırlıyorsunuz…?

Vücut dili

Anlamı

Hareketli, dik yürüme

Kendine güven

Ayakta eller kemerde

İsteklilik, saldırmaya hazır

Bacaklar ayrık oturuş

Açık, rahatlamış

Kollar göğüste birleşik

Korumasız

Eller cepte, omuzlar eğilmiş

Mahsuniyet

Eller yanakta

Değerlendirme, düşünme

Dokunma, hafifçe burnunu silme

Geri çevirme, şüphe, yalan söyleme

Gözlerini oğuşturma

Şüphe, inanmama

Eller arkada birleşmiş

Kızgın, korkmuş, memnuniyetsiz

Ayakları kapalı

Endişe

Baş eller arasına alınmış, gözler aşağıda

Sıkıntılı

Ellerini oğuşturma

Bekleme

Eller başın arkasında birleşmiş, bacak bacak üstünde

Güven, Üstünlük

Ayalar açık

İçtenlik, açıklık, masumiyet

Burun köprüsünü çimdikleme, tutma,

Olumsuz değerlendirme

Parmakları vurmak

Sabırsızlık

Parmakları çıtlatmak

Otoriter

Saçları dolama, oynama

Kendine güvensizlik, güvende hissetmeme

Başı yana eğme

İlgi

Yanağı okşama

Karar vermeye çalışma

Aşağı bakma, kafanın başka taraf çevrili olması

İnanmama

Tırnak yeme

Güvensizlik, sinirlilik

Kulağıyla oynama

Kararsızlık
Data Protection Act 1998 registration number Z9532548

Nasıl çalışıyor  |  Hakkımızda  |  Haber merkezi  |  Online Arkadaşlık güvenlik ipuçları
Kullanım koşulları  |  Yardım  |  İletişim  |  Üye olmak
Başarı hikayeleri

 © 2001–2010 Datech Limited

Powered by World Dating Partners